Սց.` Ռուբեն Քոչար, Է.Խալդ, ռեժ./մոնտ.` Ռուբեն Քոչար, օպեր.` Ա.Խաչատրյան, Ա.Մովսիսյան, Ռ.Բալասանյան, կոմպոզ.` Գ.Քյոսայան, պրոդ.` Ա.Քոչար, Գ.Գեւորգյան:
Դերերում. Հ.Մովսիսյան, Ա.Էլբակյան, Ա.Ադամյան, Կ.Ջանիբեկյան, Վ.Աբաջյան, Մ.Մուրադյան, Ս.Շահինյան, Ջ.Չեյզ, Ռ.Շայբեր:
Ֆիլմը ԱՄՆ-ում հաստատված հայ գաղթականների մասին է, ավելի ճիշտ` հեռու ափերում ապրող երիտասարդ մարդու մտորումներն են իր կյանքի, առօրյայի եւ այն արահետի մասին, որը կապում է նրան իր ծննդավայրին ու հարազատ քաղաքին:
Քոչար, Ռուբեն
Ռուբեն Քոչար (ծն. 1953, Երեւան):
1974-ին ավարտել է Մանկավարժական համալսարանի կուլտուրայի ֆակուլտետի ռեժիսուրայի բաժինը, որից հետո աշխատանքի է անցել հեռուստաֆիլմերի "Երեւան" ստուդիայում` որպես ռեժիսոր: "Երեւան" ստուդիայում նկարահանել է մի քանի ֆիլմ, որոնցից "Քառյակ" ֆիլմը 1985-ին Մինսկի հեռուստատեսային ֆիլմերի փառատոնում արժանացելէ Գրան Պրի մրցանակի: 1988-ին "Հեյ, ո±վ կա այդտեղ" , "Հուշեր", "Լիլիթ" ֆիլմերի համար արժանացել է Լենինյան կոմերիտմիության դափնեկրի կոչման: "Լիլիթ" ֆիլմը 1988-ին մասնակցել է նաեւ "Արսենալ" փառատոնին: 1992թ. Լոս Անջելեսում հիմնադրել է "Հայկական միջազգային հեռուստատեսային ցանց" 24- ժամյա հեռուստաընկերությունը: 2001 թ. նրա "Հերոստրատ" ֆիլմը մասնակցել է Բրազիլիայի "Մոստրա" փառատոնին, իսկ "Այյիկ" միջազգային կինոփառատոնում արժանացել է Նախագահի մրցանակի:

The film is about Armenian immigrants who settled in the U.S. Or rather, about the concerns of a young man who resides in remote lands and his daily life, as well as the path that links him with his birthplace and native town.
Born 1953, Yerevan.
Graduated from Yerevean State Pedagogical University, the Faculty of Culture, majoring in directing in 1974. Since then he has worked as a director at the Television Film studio “Yerevan”. He made several films there. One of them, Quartet, received the gran-prixat the Minsk International Festival of Television Films. For the films Memories, Hello Out There and Lilit he became Komsomol prizewinner. Lilit also participated in the Arsenal Internatioanl Festival in 1988. In 1992 he founded the Armenian International TV. Herostrat, the film made by him in 2001participated in the internatioanal Festival Mostra, Brazil, and received the President’s Prize at the Ajijic International Festival.