Ճշմարտությունը "շչելպերի" մասին
Ռեժ. Ալեքսեյ Մուրադով, սց. Լ.Պորոխնյա, Ա.Մուրադով, օպեր. Ռ.Ֆիլատով, նկ. Ե.Պատամոշնեւ, Վ.Լուկինով, կոմպոզ. Ա.Պանտիկին:
Դերերում. Կ. Տուկաեւ, Ա. Շլյամին, Լ. Օկունեւ:
Մտերիմ ընկերները հանդիպում են տարիներ անց: Նրանք շրջում են հարազատ քաղաքում, եւ յուրաքանչյուր հանդիպում մի-մի էջ է անցյալից: Իսկ նրանք չեն սիրում իրենց անցյալը: Ոչ իրականությունն է գեղեցիկ, ոչ շրջապատող աշխարհն է նրանց սիրում: Տղաներն ընկնում են տարբեր արկածների մեջ՝ մերթ ծիծաղելի, մերթ սարսափելի, եւ նրանց արարքները երբեմն անմիտ են, երբեմն՝ ազնիվ:
Մուրադով, Ալեքսեյ
Ալեքսեյ Մուրադով (ծն. 1963, Մոսկվա)
Ուսանել է Մոսկվայի մշակույթի պետական ինստիտուտում: Թատրոնում եւ ռուսական հեռուստատեսությունում աշխատելուց հետո նկարահանել է իր առաջին՝ «Օդապարուկը» ֆիլմը, որն արժանացել է 26 մրցանակի (այդ թվում՝ 2002-ին Եվրոպական կինոակադեմիայի մրցանակին` որպես լավագույն դեբյուտ) եւ մասնակցել մոտ 50 միջազգային փառատոների: Մուրադովը Եվրոպական եւ Ռուսաստանի կինոակադե-

All the Truth about the Shelps
Three close friends meet each other after many years. They walk around their native city and each meeting is a page from the past. They don’t really like their past. Reality is not nice, and the surrounding world does not like them. The guys have different adventures – sometimes funny, sometimes scary… and their behavior is sometimes silly, sometimes noble.
Muradov, Alexey
Alexey Muradov (born 1963, Moscow)
Studied at the Moscow State Institute for Culture. After extensive work creating award-winning programs in live theater and for Russian TV, he now makes his feature debut with “The Kite.” This film was awarded 26 prizes and participated in about 50 international film festivals (also Academy Award of Europe 2002, Best First Film). Muradov is a member of the European Film Academy and Filmmakers Academy of Russia.