Սց./ռեժ. Համլետ Սարգսյան, օպեր. Հ.Զամբարլուկոս, կոմպոզ. Տ. Մանսուրյան, պրոդ. Տ.Կազինոս:
Ջիմին միանում է խարդախ ոստիկանական խմբին` որպես հանցագործության տեսարանների լուսանկարիչ: Բայց շուտով նա հայտնըվում է խենթությանը սահմանակից վիճակում` վերակազմելով վկայությունները եւ փորձելով զոհերին «վերակեդանացնել» իր լուսանկարներում:
Սարգսյան, Համլետ
Համլետ Սարգսյան (ծն. 1966, Երեւան)
Ռեժիսուրա է ուսանել Լենինգրադի թատրոնի, երաժշտության եւ կինոյի ինստիտուտում: Նրա «Ճանապարհը» կարճամետարժ կինոնկարը 1989-ին Լենինգրադի կարճամետրաժ ֆիլմերի փառատոնում արժանացել է առաջին մրցանակի: 1990-ին տեղափոխվել է ԱՄՆ եւ ուսանել Հոլիվուդի Քոլամբիա քոլեջում: Ավարտական աշխատանքը՝ «Կոնկրետ դրաման», 1993-ին արժանացել է Քոլամբիայի կինոփառատոնի առաջին մրցանակին: 1996-ին ավարտել է Ամերիկյան կինոինստիտուտը: Ի թիվս մի քանի կարճամետրաժ կինոնկարների, բեմադրել է նաեւ բալետ, օպերա եւ դրամատիկական ներկայացում: «Camera Obscura»-ն նրա առաջին լիամետրաժ խաղարկային ֆիլմն է եւ չորրորդ կինոսցենարը:

Camera ObscuraUSA 2002, 114min.
Studied directing at the Leningrad Institute of Theater, Music and Cinematography. His short film ‘The Road’ won the First Prize in Leningrad Short Film Festival in 1989. In 1990 he moved to the USA and studied at Columbia College, Hollywood. His thesis film ‘Concrete Dream’ won the First Prize in the Columbia Film Festival in 1993. In 1996 graduated from the American Film Institute. In addition to numerous short films, he has directed ballet, opera, and theater. Camera Obscura is his first feature film and fourth feature film screenplay.